manfaat lidah buaya muka

manfaat lidah buaya muka Ka më shumë se 200 lloje të bimëve aloe vera , por vetëm pesë prej të cilave kanë përfitime për bukuri , të cilat të Aloe Barbadensis Miller , Aloe perryi Baker , Aloe Ferox , arborescens Aloe dhe Aloe Saponaria .

Pra shumë përfitime , ju e dini .

lëng
Çdo ditë , gjysmë të pijshëm zellshëm një filxhan lëng Aloe Vera për të lëkurës duket të pastër dhe për të përmirësuar cilësinë e lëkurës . Aloe Vera mund të pasurojë materiale ndërtuesit e furnizimit për të prodhuar dhe për të përmirësuar shëndetin e lëkurës . Lëkura jonë natyrisht riparojë veten në çdo 21-28 ditë . Ushqyesve formimin përmban aloe vera mund të përdoret nga lëkurën tonë kundër dëmshme në lëkurë .

Maskat Face
Ph përfshira në aloe vera mund të rivendosur ekuilibrin në lëkurë , ndërsa pastrimin e lëkurës është e ngjyrosur . Përdorimi i zellshëm i aloe vera maskë natyrore . Përgatitja 1 lugë gjelle maskë baltë , 1 lugë gjelle lëng aloe , 1 tbsp miell kalter , 1 pikë pemë çaji vaj esencial , 1 pikë vaj esencial livando dhe 1 pikë vaj esencial karamele mente . Kombinoje të gjithë përbërësit , aplikoni në fytyrë dhe të lënë në për ± 15 minuta . Shpëlaj me ujë të ngrohtë , pastaj spërkatje me ujë të ftohtë . Rutinlah këtë trajtim për 2 javë .

maskë për flokët
Aloe Vera përmban proteina glyco shumë të mirë për flokët dhe e bëjnë të shëndetshëm dhe të bukur . Mashtrim , zhvishem bimore aloe vera dhe pastaj fshij mishit në lëkurë e kokës dhe flokët .

plagosur për lëkurën
Chilling efektin e aloe vera pelte mund të jetë ndihma e parë , kur ne jemi duke vuajtur nga djegiet ose djegur . Gjithashtu mund të përdoret për lëkurë të lënduar për shkak të diellit të tepërt . Thjesht paste mishin e aloe vera në zonën e dëmtuar . Ftohtë prodhuar nga aloe vera do të ndihmojë procesin e shërimit .

. Bookmark the permalink.

Leave a Reply